PostHeaderIcon Tematický deň Čítam, čítaš, čítame

Súčasťou výchovno- vzdelávacieho procesu na našej škole sú tematické dni, ktoré sú každý mesiac zamerané na inú tému.

Tentoraz sme sa venovali čítaniu s porozumením. No ozvláštnili sme ju prítomnosťou rodičov v našich triedach. Rodičia prišli ,aby nám porozprávali o svojom povolaní a prečítali úryvok zo svojej obľúbenej knihy z detstva. Táto aktivita nielen žiakov, ale aj učiteľov obohatila a priblížila k našim rodičom. V triedach sa vystriedali hasič, vojak, záchranár, poľnohospodár, pekár, no i barberka, administratívna pracovníčka, lekárka... Rozprávanie všetkých bolo pútavé a podnetné. Po návštevách rodičov v triedach sme sa venovali aktivitám ,ktoré sme si pre žiakov pripravili.
- Hádanky ,hra na remeselníkov, ilustrácie k rozprávkam
- Hra na spisovateľa, tvorba záložky do knihy
- Exkurzia do sklenárstva, návšteva kníhkupectva
- Rámik povolania, dotvorenie príbehu.....