PostHeaderIcon Privítali sme Martina na bielom koni.

Skrátená varianta sa viaže aj na mnoho ľudových alternatív. Svätý Martin chodí na bielom koni, ak príde na sivom koni (hmly), bude zima striedavá, ak na žltom (sucho), príde tuhá zima.
Všetci žiaci prvého stupňa poznajú legendu o svätom Martinovi, ktorý daroval kúsok svojho plášťa, aby zachránil chudobného človeka.

Na hodinách výtvarnej výchovy a v školskom klube žiaci výtvarne spracovali túto legendu. S použitím rôznych techník vytvorili pekné výtvarné práce, ktoré zdobia chodby a triedy prvého stupňa.