PostHeaderIcon Slávnostná imatrikulácia prvákov

ŠKD

5. október 2023 bol veľkým dňom pre všetkých našich prváčikov. Prečo? Konečne sa stali naozajstnými žiakmi našej školy. To, čo sa počas uplynulých dní v škole naučili spolu s p. vych. D. Antalovou a R. Suňaiovou, preukázali pri slávnostnej prváckej pasovačke. Všetci prváci spolu, Námorníci, Motýliky a Sovičky zaspievali pieseň My sme smelí prváci a zarecitovali báseň Čo sa stalo v septembri. Aby to bolo ľahšie, prišli ich povzbudiť maminky, ockovia aj starí rodičia.

Celú udalosť spríjemnili a kultúrnym vystúpením obohatili starší žiaci 4. a 5. ročníka pod vedením p. vych. Petrovskej a Pindiakovej.
Po slávnostnom zložení prváckeho sľubu ich pani riaditeľka A. Antalová veľkou farebnou ceruzkou pasovala za riadnych žiakov školy. To, že je to naozaj tak, im bude pripomínať Prijímacia listina do žiackeho cechu, ktorú dostali od svojich triednych p. učiteliek A. Hriňovej, Ľ. Gregorcovej a A. Oravcovej. Každý prvák, prváčka dostali od p. zástupkýň RŠ J. Szunyaiovej a J. Šulekovej aj darčeky Prvácky sľub, záložky do Šlabikára a pekné ceruzky s gumou.
Prváčikom veríme a tešíme sa na šikovných žiakov našej školy.
Všetkým zúčastneným patrí veľké poďakovanie za príjemne strávené popoludnie s vašimi-našimi deťmi v našej škole.