PostHeaderIcon Deň Zeme 2023 - 1.stupeň

„Len to, čo poznáš, môžeš mať rád a len to čo máš rád, budeš ochotný aj chrániť.“

Dňa 22.apríla mala naša planéta ZEM opäť svoj veľký deň. Každoročne si na našej škole pripomíname tento deň aj my. Tradične sme sa obliekli do zelených farieb. Po vypočutí rozhlasovej relácie sme sa dozvedeli, že Deň Zeme má už 53 rokov a tohtoročné motto je : „Investujte do našej planéty.“

Pomocou prezentácií si žiaci na I. stupni pripomenuli, aká je naša planéta vzácna a uvedomili si, že si ju musíme chrániť a svoj čas investovať do nej! Pani učiteľky pripravili v areáli našej školy symbolických 22 stanovíšť s rôznymi úlohami. Počasie nám prialo a tak sa žiaci s radosťou pustili do ich plnení. Plazili sa ako hady, skákali ako žabky, skladali puzzle, recyklovali, no mnoho nového sa aj dozvedeli. Druháci spoznávali rôzne druhy kvetov. Navštívili kvetinárstvo a zakúpili si pekné rastlinky. Pracovali v skupinách na tému Čo škodí našej Zemi , ktorú aj výtvarne spracovali. Štvrtáci pleli, okopávali a sadili okrasné rastlinky. Pracovali s veľkou chuťou a nadšením. Ani mladší žiaci sa nedali zahanbiť a s pomocou pani učiteliek vyčistili priestory v areáli našej školy aj v jej okolí. Vyzbrojení rukavicami a igelitovými vrecami pozbierali všetko, čo do prírody nepatrí. Patrí im naozaj poďakovanie, lebo vyzbierali mnoho odpadkov. Dôležité však je to, že naši žiaci sa starajú o prírodu nielen na Deň Zeme, ale získavajú kladný vzťah k prírode počas celého školského roka. Každý žiak svojou troškou pomoci, prispel k zlepšeniu nášho životného prostredia.

Tento deň nám všetkým poskytol skvelú príležitosť porozprávať sa o dôležitosti čistého prostredia v ktorom žijeme, ale aj o potrebe recyklácie. Veď na našej škole prebieha zber papiera celoročne a žiaci s rodičmi sa doň zapájajú. Deň Zeme sa nám vydaril a už sa tešíme na budúci rok.