PostHeaderIcon Mesiac knihy

Tohtoročný mesiac knihy sme si v našej škole pripomenuli najprv reláciou v školskom rozhlase, kde sa žiaci dozvedeli, prečo práve marec je mesiacom kníh. Na paneloch na prízemí školy si všetci mohli prečítať nielen ako kniha vzniká, ale i rôzne kuriozity o knihách. Obdivovať mohli taktiež výtvarné práce žiakov na tému – obal na knihu.

Pre žiakov boli pripravené aj dve súťaže – o Matejovi Hrebendovi a o najkrajší čitateľský denník. Okrem toho si mohli žiaci pozrieť a prelistovať staršie učebnice, z ktorých sa učili ich rodičia a starí rodičia.
Súťaž o najkrajší čitateľský denník:
1.m Nataly Golianová – 6.A
2.m. Alexandra Mező – 6.A
3.m. Vanessa Chalkovská- 9.B
Ocenené boli aj čitateľské denníky týchto žiakov: Roman Kolesár 5.A, Samuel Stríček 5.C a Kiara Kókaiová- 5.C.
V súťaži o M. Hrebendovi boli zo správne odpovedajúcich vyžrebované: Zuzana Váňová- 7.B, Tamara Uhrinová- 6.C, Lucia Čabrádiová- 6.C.
Všetci získali malé vecné odmeny.