PostHeaderIcon Súťaž ,,Malý záchranár“

Dňa 23.6. sa žiaci 1. - 4. ročníka našej školy zúčastnili súťaže v poskytovaní prvej pomoci ,,Malý záchranár“.

Organizoval ju Slovenský Červený kríž v Rimavskej Sobote kde súťaž prebiehala. Zúčastnilo sa jej 21 žiakov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín. Každá skupina mala svoje pomenovanie : Červené krvinky, Červené krížiky, Mravčekovci a Myšky. Žiakov privítala pani riaditeľka Červeného kríža Danka Hladovcová spolu s asistentmi. Súťažilo sa na troch stanovištiach. Žiaci na figurantovi ošetrovali zatvorenú zlomeninu predkolenia, názorne a slovne predvádzali na figuríne oživovanie, slovne opisovali popáleninu ruky, odreninu kolena a reznú ranu na ruke. Všetci sa veľmi snažili a bojovali ako o život. Napokon zvíťazilo družstvo dievčat ,,Červené krížiky“.
Každé družstvo dostalo diplom a všetci boli ocenení peknými vecnými cenami. Už teraz sa tešíme na ďalšiu súťaž v budúcom roku.