PostHeaderIcon Ocenení žiaci

There are no translations available.

Primátor ocenil našich žiakov.

Nicolas Olmán – pomáha meteorológom, aby ich predpovede boli čo najpresnejšie. Z prístrojov, ktoré má umiestnené vo svojej záhrade v Dubovci získava údaje, ktoré si každodenne zaznamenáva do zošita už viac ako 4 roky. Údaje reportuje do slovenskej a maďarskej meteorologickej databázy. Na tom by možno nebolo nič výnimočné keby to nebol žiak základnej školy. Nicolas Olmán navštevuje 8. B triedu na ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote. Úspešne školu reprezentuje v pytagoriádach, výtvarných súťažiach, matematických a biologických olympiádach. Práve v posledne menovanej biologickej olympiáde v kategórii C – projektová časť získal veľmi pekné úspechy.

Na okresnom kole obsadil 1. miesto, na krajskom kole 2. miesto a na celoslovenskom kole s projektom Meteorologické zmeny odpozorované domácou meteostanicou v obci Dubovec dosiahol pekné 8. miesto.

oceneni ziaci 2023 06

oceneni ziaci 2023 08

oceneni ziaci 2023 11

oceneni ziaci 2023 13

Louis Johannes Schlatter – je žiakom 8. ročníka ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote. Vyniká svedomitosťou, samostatnosťou a usilovnosťou. Je zodpovedný a neustále sa snaží zlepšovať. Záleží mu na vzdelaní a vytrvalo ide za svojimi cieľmi a snami.
Počas štúdia sa aktívne zapájal do matematických súťaží a zúčastnil sa aj súťaží realizovaných Dobrovoľnou požiarnou ochranou SR. V celoslovenskej súťaži detí na tému Hasič – pretekár získal 2. miesto za výtvarný prejav.
Najväčší úspech však dosiahol v Olympiáde v anglickom jazyku v kategórii 1C, kde sa na krajskom kole umiestnil na 1. mieste a na Celoštátnom kole Olympiády v anglickom jazyku bol úspešným riešiteľom a umiestnil sa na 6. mieste. Napriek množstvu študijných aktivít sa vo svojom voľnom čase aktívne venuje aj šermu.

oceneni ziaci 2023 10

oceneni ziaci 2023 04

oceneni ziaci 2023 05

oceneni ziaci 2023 14

oceneni ziaci 2023 15

Umelecké slovo učarovalo Samuelovi Kurákovi, žiakovi  9. A triedy. Už sedem rokov pravidelne získava v prednese umeleckého slova prvé miesta v okresných a regionálnych kolách Hviezdoslavovho Kubína. Na krajských kolách Sládkovičovej Radvane získal trikrát tretie, trikrát druhé miesto a  raz sa stal víťazom. Najväčším ocenením bol postup na celoslovenskú prehliadku Hviezdoslavovho Kubína. Svojou umeleckým prednesom dokázal zaujať a  očariť každého poslucháča a zanechať hlboký dojem.

img 20220628 101404

U primátora mesta

Riaditeľstvo našej základnej školy navrhlo na ocenenie u primátora mesta žiačku VII.A triedy Soňu Štoberovú, ktorá úspešne reprezentovala školu v matematických súťažiach. Získala 1. miesto v okresnom kole matematickej olympiády a 1. miesto v okresnom kole matematickej pytagoriády. Úspešná bola aj vo viacerých športových súťažiach. Okrem toho je výbornou a aktívnou žiačkou. Z rúk p. primátora si prevzala ďakovný list, kvietok a 20 eurovú poukážku na nákup v kníhkupectve.

Srdečne jej blahoželáme!

Primátor Rimavskej Soboty ocenil žiačku našej školy

Natália Gažiová

Natália Gažiová je žiačka VII.C triedy ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote. Počas celej školskej dochádzky dosahuje výborné vyučovacie výsledky.

Vzorne reprezentuje školu v prednesových súťažiach na okresných, regionálnych a krajských kolách. Sú to hlavne Hviezoslavov Kubín, kde sa opakovane umiestnila na 1. a 2 mieste v regionálnom kole, Šaliansky Maťko, kde získala 1 a 2 miesto, Timravina studnička – s umiestnením na 1. a 2. mieste, Deň štúrovskej poézie , kde získala 2. miesto. Zapájala sa aj do matematických súťaží a olympiád,  súťaže Mladý záchranár.  Jej veľkou láskou je šport. V cezpoľnom behu mladších žiačok obsadila 1. miesto, v regionálnom kole Malý futbal s družstvom obsadili 2. miesto.

Na Natálku sme veľmi hrdí aj preto, lebo je už  7 – násobnou majsterkou Slovenska v džude a zápasení.

Viceprimátor Rimavskej Soboty ocenil žiačky našej školy

22.6.2017 v obradnej sále Mestského úradu v Rimavskej Sobote viceprimátor Ing. L. Rigo ocenil žiačky našej školy Beatu Fülöpovú a Žofiu Slovákovú za vynikajúce výsledky počas celého štúdia v základnej škole, za reprezentáciu na olympiádach, vo vedomostných a literárnych súťažiach.

V školskom roku 2015/2016 boli primátorom mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozefom Šimkom ocenené žiačky Nikoleta Szeplakyová (9.B) a Adriana Maláková (9.C) za úspechy, ktoré dosiahli v súťažiach a olympiádach.

Vzorne reprezentovali našu školu, za čo im ďakujeme.

Bianka Lajgútová – je žiačkou 9. ročníka ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote.

• chemická olympiáda – 4. miesto okresné kolo

Kristína Fülöpová – je žiakou 9. ročníka ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote. Patrí medzi najaktívnejšie a najúspešnejšie žiačky. Jej silnou stránkou sú krásne a vzácne povahové vlastnosti – úcta, čestnosť, skromnosť, pracovitosť a zodpovednosť. Práve vďaka nim počas školskej dochádzky dosahovala vynikajúce vyučovacie výsledky.
Źiačka úspešne reprezentovala školu v rámci okresu aj kraja vo vedomostných aj športových súťažiach.

• olympiáda zo slovenského jazyka – 1. miesto okresné kolo, 4. miesto krajské kolo
    • dejepisná olympiáda – 1. miesto okresné kolo, úspešná riešiteľka krajské kolo
    • chemická olympiáda – 3. miesto okresné kolo, 7. miesto krajské kolo

RNDr. Anita Antalová
riaditeľka školy

Na prijatie u primátora mesta  JUDr. Šimka a ocenenie boli v školskom roku 2013/2014 navrhnuté dve žiačky:
1. Stanka Sivičeková – za vynikajúcu reprezentáciu školy v literárnych a športových súťažiach, z ktorých najvýznamnejšie sú: 1. miesto v literárnej súťaži Európa v škole a postup do celoslovenského kola, 1. a 2. miesto v zimnom a letnom viacboji všestrannosti, Majsterka Slovenska vo viacboji všestrannosti.

2. Kristínka Sivoková – za vynikajúcu reprezentáciu školy v literárnych a výtvarných súťažiach, napríklad: 1. miesto v komiksovej súťaži: Dobšinského rozprávkový svet, 2. miesto v literárnej súťaži Európa v škole, ocenenie vo výtvarnej súťaži Stratení susedia.

Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko prijal 27.6.2013 na radnici najúspešnejšie detí materských škôl, žiakov základných a stredných škôl mesta. Za vynikajúci prospech a výsledky dosiahnuté v rôznych súťažiach a olympiádach v školskom roku 2012/2013 si prevzali ďakovný list primátora mesta, darčeky a kvety aj žiaci nasej školy: Erika Slováková, Roberta Melišíková.

Rimavskosobotský poslanec Ján Čeman prijal 27. júna na radnici okolo tridsať najúspešnejších detí materských škôl, žiakov základných a stredných škôl mesta. Za vynikajúci prospech a výsledky dosiahnuté v rôznych súťažiach a olympiádach v školskom roku 2011/2012 si prevzali ďakovný list primátora mesta, darčeky a kvety aj žiaci našej školy: