PostHeaderIcon Deň európskych jazykov

There are no translations available.

Každoročne sa 26. septembra oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku  2001. Tento deň sme si pripomenuli na prvých troch vyučovacích hodinách aj na našej škole.

Deň sa začal reláciou v školskom rozhlase, po ktorej žiaci diskutovali spolu s vyučujúcimi o prínose jazykového vzdelávania, o príležitostiach a možnostiach, ktoré sa im výučbou cudzích jazykov otvárajú.

 

Žiaci piateho ročníka vyrábali anglicko- slovenské pexeso na svoje obľúbené témy ako šport, školské pomôcky farby a iné. Šiestaci vytvárali učebné pomôcky vo forme obrázkových slovníkov na ľubovoľné témy.  Žiaci siedmeho ročníka vyrábali knižky anglických básničiek. Deviataci a ôsmaci tvorili knižky nemeckých a ruských receptov, ktoré sú typické pre dané krajiny.

Veríme, že tieto aktivity budujú u detí kladný vzťah k učeniu sa cudzích jazykov.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk