PostHeaderIcon Kráľovstvo zdravia volá o pomoc

There are no translations available.

V  stredu, 25.9. sa na I. stupni našej školy niesli aktivity v duchu zdravej výživy. Tento deň sa zo všetkých triedach ozývalo heslo: „Kráľovstvo zdravia volá o pomoc !“

Prváci si najprv pozreli krásnu prezentáciu o Chorom kráľovstve, v ktorom sa dozvedeli o správnej výžive a o správnom životnom štýle. V pracovných listoch vypracúvali mnoho zaujímavých úloh. Pripravili si ochutnávku ovocia a zeleniny, a medovú nátierku. V triede Červenej čiapočky deti maľovali svoje najobľúbenejšie ovocie. Včielkovej a aj v Kvietkovej triede žiaci vyrábali knižku o ovocí a zelenine. V triede Safari tvorili papierové jablkové ohryzky.

Žiaci druhého ročníka spoznali kravičku Eličku, ktorá ich previedla cestou mlieka. Dozvedeli sa o spôsobe spracovania mlieka a výrobe jednotlivých produktov. Okrem toho si pochutnali na medovej nátierke, ktorú si sami pripravili. Ochutnali rôzne ovocné a zeleninové šaláty. Vyskúšali si „ručné dojenie“, zhotovili si 3D kravičky, kravičkové masky, veľký poster na tému DEŇ MLIEKA a pripomenuli si potravinovú pyramídu.

Tretiaci si vyrobili chutné nátierky tvarohovú a rybaciu. Chlebíčky si vyzdobili zdravou zeleninou. Vytvárali figúrky z ovocia a zeleniny, riešili zdravé osemsmerovky, názvy ovocia a zeleniny zoraďovali podľa abecedy a vypočítali nutričnú hodnotu zeleninových jedál.

Aj žiaci štvrtého ročníka sa venovali zdraviu a najmä zdravej výžive. V Slniečkovej triede pomocou mapy mysle rozoberali termíny, ktoré sa im vybavia v súvislosti so zdravím. Vo všetkých troch triedach boli nachystané prezentácie na danú tému, pri ktorých si žiaci svoje vedomosti prehĺbili.

Slniečkovci neskôr pokračovali tvorbou postavičiek z ovocia a zeleniny, z ktorých si vytvorili výstavku, jedna skupina žiakov sa venovala tvorbe plagátov s protidrogovou tematikou. Na danú tému sa rozprávali aj na hodine hudobnej výchovy, kde si zaspievali a zacvičili a vypracovali pracovné listy.

V Motýlikovej triede si zatancovali a zacvičili s pesničkou. Pracovným listom ich sprevádzal Hamčo a Športko. Urobili si ochutnávku nie len zdravej, ale aj chutnej mrkvovej nátierky. Deň ukončili pozretím rozprávky Bol raz jeden život.

V triede Janka Hraška si vyrobili a pochutili na syrovej a medovej nátierke. Tiež sa potrápili s Hamčom a Športkom a vypracovali ich pracovný list. V ovocnom šaláte ochutnali a predstavili si aj menej známe druhy ovocia. Na záver zhotovili nástenku s témou ovocia a zeleniny.

Všetci sme sa počas celého dňa cítili ZDRAVO a do ďalších dní si želáme veľa ZDRAVIA !!!

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk