PostHeaderIcon Týždeň vedy a techniky na škole

Na našej škole začal týždeň vedy a techniky. V priebehu týždňa budú dopĺňané fotografie z tohto podujatia.

Aktivity spojené s Týždňom vedy a techniky majú v našej škole už svoju tradíciu. V tomto školskom roku je to už deviatykrát, čo vyučujúce fyziky a chémia pripravili pre žiakov zaujímavé aktivity, ktorých cieľom bolo zlepšiť vnímanie vedy a techniky, vzbudiť záujem o štúdium  technických disciplín.

Deviaty ročník Týždňa  vedy a techniky zorganizovali Mgr. I. Ferencz a Mgr. B. Fölöpová.

Fyzika bola zameraná na silu, praktické využitie javov, súvisiacich so silou. Žiaci sa oboznámili s Newtonovými zákonmi, s odstredivou silou, ktorá vzniká pri točení sa telies. Zistili určité paradoxy, ktoré vychádzali z ťažiska telesa. P. učiteľ Valach vyrobil hračku, založenú na skladaní síl, pri ktorej si žiaci zasúťažili, kto skôr dovedie guľôčku do cieľa.

Chemické pokusy boli tiež zamerané na rôzne zaujímavé aktivity. Žiaci videli lávovú lampu, Faraónove  hady, samonafukovacie balóniky a mohli si vyskúšať, ako oživiť obrieho červa.

Pozitívne počas celého týždňa bolo, že žiaci získali nové informácie z prírodovedných predmetov a mohli ich odprezentovať pred svojimi spolužiakmi.  Žiaci jednotlivých ročníkov mali možnosť vidieť rôzne pokusy a sami si ich mohli aj vyskúšať. Nadobudli tak nové poznatky a zároveň sa aj pobavili.

Pondelok 4.11.2019

Utorok 5.11.2019