PostHeaderIcon Slovensko – krajina plná tajomstiev

Dňa 4.3.2020, sa žiaci 7.B triedy, v Knižnici M. Hrebendu v Rimavskej Sobote, prostredníctvom šéfredaktorky vydavateľstva Class Lenkou Šingovskou, oboznámili s rôznymi formami a spôsobmi využitia vody.

Slovensko predstavila cez jeho prírodné bohatstvo – vodu. Slovensko je druhou krajinou na svete s najväčšou zásobou pitnej vody. Cieľom publikácie s podtitulom "Vodné dobrodružstvá 2" je hravým spôsobom naučiť čitateľov vnímať vodu inak a aj navštíviť vybrané lokality Slovenska. Takýmto spôsobom žiaci navštívili priehradu Ružín, Vodnú nádrž Čierny Váh, Prameň minerálnej vody Ľubovnianka, Lomnický štít, Krásnohorskú jaskyňu i Senianske rybníky. Získali mnoho cenných informácií nielen o týchto lokalitách, ale aj o význame vody.