PostHeaderIcon Kráľovstvo zdravia volá o pomoc...

Deň zdravej výživy (17.10.) na I. stupni bol dňom, kedy sme si pripomenuli dôležitosť našej stravy.

Žiaci z prvých ročníkoch boli na tržnici, kde si prezreli aké ovocie a zeleninu nám ponúkajú domáce zdroje. V triedach mali rôzne aktivity: prezentácia o zdravom stravovaní, prac. listy, ochutnávka ovocia a zeleniny, orechov, maľovanie a strihanie; tanier s ovocím a zeleninou.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Medzinárodný deň školských knižníc

Prvý raz ho vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva v roku 1999. Odvtedy sa uskutočňuje každoročne štvrtý októbrový pondelok.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Dobšinského rozprávkový Gemer

Dňa 24.10. sa žiaci prvého stupňa našej školy zúčastnili divadelného predstavenia na motívy rozprávky Pavla Dobšinského „Lomidrevo“. Všetci obdivovali úžasné herecké výkony divadelníkov, ako aj prekrásnu kulisy a pekné divadelné bábky.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon „V zdravom tele – zdravý duch“

Deň zdravej výživy u nás ....

16.október je Dňom zdravej výživy, a tak sme si ho aj my pripomenuli rôznymi aktivitami aj na našej škole. Siedmaci plnili zaujímavé úlohy a venovali sa rôznym aktivitám. Tvorili plagáty, pričom využili cestoviny, kreslili, vytvárali puzzle, zisťovali obsah látok v mäse a v rôznych potravinách.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Vyhodnotenie súťaže: O najzaujímavejšieho šarkana.

Ďakujeme všetkým deťom a rodičom, ktorí sa zapojili do súťaže. Pevne veríme, že pri zostrojovaní šarkana zažili spolu kopu srandy, alebo sa len tak spolu zahrali, to bolo cieľom tejto súťaže.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Poďme sa zoznámiť alebo Môj nový svet

V stredu 3.októbra 2018 popoludní o 15.00 hod. v telocvični sa uskutočnila akcia ,,Prijímanie prvákov do žiackeho cechu.“ V programe vystúpili mažoretky školy, staršie žiačky so stuhami a predviedli sa aj naši prváčikovia so scénkou a tančekom. Pani riaditeľka všetkých popasovala veľkou ceruzkou a pani učiteľky odovzdali listiny a malé darčeky.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Pri hrobe Petra Kellnera Hostinského

Zástupcovia žiackeho parlamentu našej školy si vo štvrtok 4. októbra položením kytice kvetov uctili pamiatku Petra Kellnera Hostinského, výraznej osobnosti štúrovskej generácie, po ktorej naša škola nesie čestné pomenovanie.

 

PostHeaderIcon VČIELKY...

Na našej škole, ako po minulé roky bola vyhlásená výtvarná súťaž „VČIELKY“. V spolupráci s predsedom PSNV-SK Milanom Krokavcom a Okresným výborom záhradkárov v Rimavskej Sobote boli vyhlásení víťazi. Vyhodnotenie prebehlo v Dome kultúry dňa 28. 9.2018. Žiacke práce boli vystavené počas výstavy zeleniny a ovocia.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Deň európskych jazykov

Dňa 26.09.2018 sme si na prvých štyroch hodinách pripomenuli Deň európskych jazykov.

Deň sa začal reláciou v školskom rozhlase, po ktorej nasledovali rôzne aktivity v anglickom, ruskom a nemeckom jazyku. Výsledkom týchto aktivít sú projekty v rôznych jazykoch.

Čítať celý článok...

 

PostHeaderIcon Tématický deň športu

Dnešný deň, bol na našej škole plný pozitívnej energie. Na prvom stupni sme mali tematický deň športu. Celé dopoludnie sa žiaci zapájali do rôznych športových aktivít, ktoré absolvovali na pätnástich stanovištiach.

Čítať celý článok...

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)