PostHeaderIcon Deň vody 2023

Svetový deň vody
22. marec 2023

„Bez vody niet života“

„Voda je úžasná vec. Pravdaže, nielen preto, že sa v nej môžeme kúpať a hrať, ale najmä preto, že je základom života. Všetko živé na planéte potrebuje pre život vodu.“

Cieľom dnešného dňa bolo pochopiť význam vody pre život, viesť žiakov k uvedomeniu si nutnosti šetriť vodou a chrániť ju pred znečisťovaním.

Tento významný deň si žiaci našej školy pripomenuli rôznymi aktivitami, ktoré si pre nich pripravili pani učiteľky. Celý deň plnili zaujímavé úlohy, športové aktivity a pokusy„ Pre šikovné ruky a hlavy “.
O význame vody, jej výskyte, sile, či možnosti jej využívania a ochrany sa dozvedali žiaci prostredníctvom zaujímavých prezentácií na PC.
Pri aktivitách v areáli školy si deti nielen zašportovali, ale potrápili hlavičky v kvíze o vode, v skladaní puzzle, vyčistili jazierko od odpadkov, spoznali aké zvieratká žijú vo vode, na súši. Pomohli kvapke nájsť cestu od prameňa k moru, poskladali kolobeh vody, videli a skúsili si niekoľko pokusov s vodou.No nenechali sa zahanbiť ani v športových disciplínach, kde hrala hlavnú úlohu voda. Bez vyliatia museli preniesť pohár s vodu na raketke, prejsť pomedzi pohybujúce sa fľašky, pomocou špongie prenášať vodu, zhodiť plné fľaše – kolky, zahrali sa na rybárov a lovili vrchnáky pomocou paličiek a mnoho ďalšieho.
Aktivity sme zakončili jednou veľkou modrou „ľudskou“ kvapkou, ktorú deti vytvorili na školskom dvore.