PostHeaderIcon Deň vody 2023

There are no translations available.

Svetový deň vody
22. marec 2023

„Bez vody niet života“

„Voda je úžasná vec. Pravdaže, nielen preto, že sa v nej môžeme kúpať a hrať, ale najmä preto, že je základom života. Všetko živé na planéte potrebuje pre život vodu.“

Cieľom dnešného dňa bolo pochopiť význam vody pre život, viesť žiakov k uvedomeniu si nutnosti šetriť vodou a chrániť ju pred znečisťovaním.

Tento významný deň si žiaci našej školy pripomenuli rôznymi aktivitami, ktoré si pre nich pripravili pani učiteľky. Celý deň plnili zaujímavé úlohy, športové aktivity a pokusy„ Pre šikovné ruky a hlavy “.
O význame vody, jej výskyte, sile, či možnosti jej využívania a ochrany sa dozvedali žiaci prostredníctvom zaujímavých prezentácií na PC.
Pri aktivitách v areáli školy si deti nielen zašportovali, ale potrápili hlavičky v kvíze o vode, v skladaní puzzle, vyčistili jazierko od odpadkov, spoznali aké zvieratká žijú vo vode, na súši. Pomohli kvapke nájsť cestu od prameňa k moru, poskladali kolobeh vody, videli a skúsili si niekoľko pokusov s vodou.No nenechali sa zahanbiť ani v športových disciplínach, kde hrala hlavnú úlohu voda. Bez vyliatia museli preniesť pohár s vodu na raketke, prejsť pomedzi pohybujúce sa fľašky, pomocou špongie prenášať vodu, zhodiť plné fľaše – kolky, zahrali sa na rybárov a lovili vrchnáky pomocou paličiek a mnoho ďalšieho.
Aktivity sme zakončili jednou veľkou modrou „ľudskou“ kvapkou, ktorú deti vytvorili na školskom dvore.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk