PostHeaderIcon Chodím a jazdím bezpečne.

There are no translations available.

Vpredu kolo, vzadu kolo.
Každé kolo bežká.
Ktože by to neuhádol -
je to kolobežka.
Stanem na ňu, odrazím sa
a už letím z briežka.

     Dňa 23. mája sme na našej škole mali tematický deň, v ktorom žiaci zážitkovými aktivitami získali vedomosti v oblasti dopravnej výchovy.

Na prvých vyučovacích hodinách sa žiaci prostredníctvom prezentácií a videí teoreticky oboznámili s pravidlami cestnej premávky, dopravnými značkami, pravidlami bezpečného prechádzania cez cestu po prechode pre chodcov a správne oblečenie, aby sme boli videní. Vyrábali si z papiera dopravné značky. Lúštili dvojsmerovky, v ktorých boli ukryté dopravné prostriedky. Druháci skladali puzzle, ktoré im tiež odkryli dopravné prostriedky. Z puzzle si v triede vytvorili cesty so semaformi a dopravnými značkami. S detskými autíčkami s vyskúšali pravidlá cestnej premávky. Zaujímavou aktivitou s malými autíčkami boli aj preteky na dráhe. Potom strihaním vyrobili autíčka z papiera. Na školskom dvore a na dopravnom ihrisku si praktickými jazdami na kolobežkách utvrdili pravidlá cestnej premávky a svoje vedomosti o dopravných značkách. Tretiaci za zručnosti na dopravnom ihrisku získali PREUKAZY. Žiaci štvrtých ročníkov ukázali svoje zručnosti na cyklotrase Hypernova-Kurinec v jazde na kolobežkách, kolieskových korčuliach aj skejtborde. Popoludní si žiaci na krúžku Lego vytvorili k téme doprava autíčka a dopravné situácie.

     Veríme, že vedomosti v oblasti dopravy a bezpečnosti budú žiaci využívať v každodennom živote.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk