PostHeaderIcon Európsky deň jazykov

KOĽKO JAZYKOV VIEŠ, TOĽKOKRÁT SI ČLOVEKOM.
Pripomínať si to , je dôležité počas celého roka, nielen 26. septembra, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001 ako Európsky deň jazykov. Tento deň sme si v utorok 26. septembra 2023 pripomenuli na prvých troch vyučovacích hodinách aj na našej škole. Deň sa začal reláciou v školskom rozhlase, po ktorej žiaci spolu s vyučujúcimi diskutovali o prínose jazykového vzdelávania, o príležitostiach a možnostiach, ktoré sa im výučbou cudzích jazykov otvárajú ako aj o jazykovej a kultúrnej rozmanitosti a vzájomnom rešpektovaní sa. Potom nasledovali rôzne aktivity v jednotlivých ročníkoch.

Žiaci piateho ročníka vyrábali anglicko- slovenské pexeso na svoje obľúbené témy ako šport, školské pomôcky, hračky, zvieratá, jedlá a nápoje a iné. Šiestaci vytvárali učebné pomôcky vo forme anglických obrázkových slovníkov na ľubovoľné témy. Žiaci siedmeho ročníka vyrábali knižky anglických básničiek. Žiaci ôsmeho ročníka, ktorí navštevujú ruský jazyk maľovali antistresové omaľovánky s obrázkami ruských písmen (hra s písmenkami) a nemčinári vyrábali spoločenské hry, ktoré si následne aj vyskúšali. Ruštinári v deviatom ročníku tvorili plagáty na tému ľudské telo a nemčinári mapy nášho mesta. Žiaci 8. a 9. ročníka, ktorí nemajú druhý cudzí jazyk tvorili plagáty v angličitine na tému Európsky deň jazykov.
Veríme, že aj tieto aktivity pomáhajú budovať u detí kladný vzťah k učeniu sa cudzích jazykov.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk