PostHeaderIcon Deň Zeme 2024

There are no translations available.

Dňa - 22. apríla 2024 - si 54.-krát pripomíname Svetový deň Zeme. Tento deň upozorňuje ľudstvo, ako sa k našej planéte správa a ako dbá o ochranu prostredia, v ktorom žijeme nielen my ľudia, ale i všetko živé okolo nás.

Témou tohtoročného Svetového dňa Zeme je „Planéta vs. plasty“. Je to téma mimoriadne dôležitá a má za cieľ zvýšiť povedomie verejnosti o škodlivých účinkoch, ktoré má plastové znečistenie na životné prostredie a jeho obyvateľov.
Tento deň sme si v našej základnej škole pripomenuli rôznymi aktivitami.
Na prvých dvoch vyučovacích hodinách žiaci II. stupňa vytvárali ľubovoľné výrobky z plastu, ktoré sú vystavené na dolnej chodbe školy.
Na ďalších hodinách pani učiteľka Slížová spolu so žiakmi 9. roč. pripravili sedem nasledovných stanovíšť:
1. Nula odpadu / Dni Zeme, čo vieme
2. Nula odpadu / Čo môžeme urobiť- 22 ekotypov
3. Otestuj sa / Vieme triediť odpady
4. Otestuj sa / Čo viete o plastoch
5. Zero waste
6. Zero waste / kvíz
7. Klíma – Citáty známych osobností / kvíz

Veríme, že z dnešného dňa si žiaci odnášajú mnoho informácií, ako každý z nás môže prispieť k ochrane našej planéty.

20240422 094141

picture2

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk