PostHeaderIcon Deň mlieka

There are no translations available.

21. máj je Medzinárodným dňom mlieka. Oslavuje sa od roku 1957 pod záštitou Medzinárodnej mliekarskej federácie. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy.

Cieľom je poukázať a vyzdvihnúť ich biologicky významný obsah, mimoriadne nutričné vlastnosti a inšpirovať ľudí k tomu, aby mlieko zaradili do každodennej súčasti života. Aj my na 1.stupni sme si tento deň pripomenuli aktivitami:

- prezentáciou
- kvízom
- pracovnými listami
- maľovali sme
- tvorili sme
- vyrobili sme si papierovú kravičku, kozičku
- vyskúšali sme si dojenie
- vytvorili nápis RAJO
- ochutnávali mliečne výrobky
- ukuchtili sme si tvarohové nepečené dezerty
- pripravili si banánové mlieko
- na mape Slovenska hľadali a priraďovali mliekarne
- s prázdniny krabičkami si vysúšali svoju obratnosť, presnosť a šikovnosť
Mlieko Brejky nám do školy dodáva firme MEGGLE s.r.o.. Vďaka nej máme každodenný prísun mlieka zabezpečený.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk