PostHeaderIcon Súťaž družstiev Mladých zdravotníkov 2024

Dňa 28.mája 2024 sa na Slovenskom Červenom kríži v Rimavskej Sobote uskutočnila súťaž družstiev Mladých zdravotníkov I. Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 21 žiakov.

Žiaci boli rozdelení do štyroch družstiev s názvami : Červené kvapky - štvrtáci, Červené krížiky - prváci, Červené krvinky - druháci a Mladí záchranári - prváci. Po úvodnom zahájení súťaže pani riaditeľkou SČK ÚsZ Mgr. Dankou Hladovcovou nás členovia SČK oboznámili s priebehom súťaže. Žiaci súťažili na jednotlivých stanovištiach a mali disciplíny : test zo znalostí o SČK a jeho pomoci, ošetrenie po páde z bicykla, ošetrenie popáleniny, ošetrenie zlomeniny nohy, ošetrenie cudzieho telesa na tele, stabilizovaná poloha, protišokové opatrenia a resuscitácia. Žiaci si nadšene plnili svoje úlohy a snažili sa získať čo najväčší počet bodov. Napokon sme z dvanástich družstiev získali:

1. miesto : Filip Hriň, Jozef Rapčan, Jozef Auxt, Sofia Michell Paučová, Richard Šilák, Peter Utrata
3. miesto : Nela Cabanová, Nadin Sokolovská, František Oláh, Matúš Botoš, Juraj Keľo

Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme za reprezentáciu našej školy.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk