PostHeaderIcon Projekt COMENIUS - Portugalsko

There are no translations available.

Správa zo štvrtého stretnutia 
Projektu COMENIUS
„Let’s have a dinner in Europe”

Pondelok 19.marca bol deň, na ktorý sme všetci netrpezlivo čakali. Bol to deň, kedy sme sa vybrali na dlhú cestu naprieč Európou za našimi kamarátmi do Portugalska.

Cestovná horúčka ma pochytila už od rána a netrpezlivo som očakávala príchod autobusu, ktorý nás odviezol na letisko do Budapešti, kde sme s veľkým očakávaním, netrpezlivosťou a zvedavosťou nastúpili do veľkého lietadla. Cesta prebehla neuveriteľne rýchlo. Videli sme z okienka lietadla krásnu Európu, majestátne Alpy, ale aj bielučké ľahko vznášajúce sa obláčiky. Čoskoro sme sa ocitli v ďalekom Lisabone. Na letisku sme sa opätovne zvítali so spolužiakmi, kamarátmi, ale aj s pani učiteľkami.   Po pristáti, nás ešte čakala dlhá cesta autobusom do mesta Tomar. Zážitky nasledujúcich štyroch dní boli nádherné. Hneď v utorok nám  ukázali ich školu a pekný hrad. Utorkový deň vyvrcholil pekným večerným rodinným výletom do Lisabonu. V noci je Lisabon najkrajší. V základnej škole v meste Tomar, nás v stredu milo prekvapila hudobná a umelecká atmosféra. Zúčastnili sme sa  hudobného poludnia, na ktoré sa domáci usilovne pripravovali. Do rytmickej nálady priviedli aj nás. Popoludní sme mali prehliadku krásneho starobylého mesta Tomar. Hlboké dojmy zanechal vo mne výlet, ktorý sa uskutočnil vo štvrtok, do pútnického mesta Fátima, a prímorského mesta Nazaré, kde to bolo nádherné. Krásny, príjemný a chladivý oceán nám ovlažoval nohy. Drobné suveníry mi navždy budú pripomínať tieto nezabudnuteľné zážitky. V piatok sme ukončili krásny týždeň plných zážitkov a radostí záverečným ceremoniálom. V sobotu ráno sme museli skoro vstávať, pretože lietadlo s Lisabonu nám už odlietalo o pol desiatej. Rozlúčila som sa s kamarátkou Vandou, s jej sestrou Ines a s ich rodičmi s nádejou, že sa ešte v živote stretneme.

Na návrat domov sme sa veľmi všetci tešili. Celý týždeň prežitý s príjemnými ľuďmi, s krásnymi zážitkami som sa skutočne cítila ako doma.

Juliana Čarnoká 8.A

 

Správu v pôvodnej podobe si môžete stiahnuť na tejto adrese.

В глазах его тлел огонь, и громадные клыки.

Я поспешил "Скачать аллена карра легкий способ сбросить вес"к собакам, и через десять минут самка была прикончена и освежевана.

Он получил его в столовой, когда пытался разбить сваренное всмятку яйцо.

Через пару минут это заведение "Скачать обои торрент"было бы весьма кстати.

Пройдясь по этому саду, можно подумать, что дон Амбросио, хотя он всего-навсего богатый выскочка, обладает изысканным вкусом ведь такие очаровательные уголки не часто встречаются в Мексике.

Мне не говорили, что я должен кому-то подчиняться.

Если вы собираетесь перейти на вольные "Скачать драйвера на ноутбуки hp"хлеба, недалек тот "Скачать обои 240х320 для телефона"день, ког-да мы окажемся по разные стороны баррикад,-заметил Смит, убирая руку.

Поскольку Римо, по "Бесплатные смс скачать программу"общему убеждению, был западным человеком, "Java программы скачать на компьютер"все настаивали, чтобы он поцеловал невесту, "Утилиты для рабочего стола"как это принято там, на Западе.

А бедная лань "Скачать игру gta vice city русские машины"умрет, ее сердце изойдет кровью.

За ней хлынул поток, словно плотину прорвало.

Он ненавидел "Скачать читы для cs source"море и боялся воды, однако первым шагнул на "Младший брат пятилетка скачать"зыбкую палубу рыбацкой лодки, дабы подать пример своим соплеменникам.

Однако "Google chrome для android скачать"еще в Израиле Римо предупредили, что в Идре его "Скачать песни где ты где ты милый мой"могут ждать неприятности, причиной которых станет его американский паспорт.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk