PostHeaderIcon Projekt COMENIUS - Posledná európska večera

There are no translations available.

JÚN 2012: 9 osôb, 5 žiačok a 4 pedagógovia odcestovalo do tureckého Pozanti, aby sa v dňoch 5. – 8. 6 2012 zúčastnilo posledného stretnutia.
Prvé dva dni sme boli v meste Pozanti, kde žiaci bývali v hostiteľských rodinách. Zúčastnili sa na vyučovacích hodinách výtvarnej výchovy, po spoločnom obede boli v areáli oddychu, kde hrali loptové hry a tureckí rodičia spolu s učiteľmi usporiadali pre nich tradičný turecký piknik.

Učitelia mali trochu iný program, v dopoludňajších hodinách boli na regionálnom úrade na audiencii u vedúceho pre oddelenie školstva a u pána guvernéra, potom navštívili primátora mesta Pozanti na Mestskom úrade. Po obede, ktorý bol v reštaurácii Şeker Pinari sa pedagógovia stretli so žiakmi v areáli zábavy a oddychu.
Ďalšie dni sme strávili v prímorskom letovisku MERSIN. Bývali sme v hoteli na pobreží Stredozemného mora. Tureckí partneri pre nás pripravili bohatý program. Boli sme na plavbe po Stredozemnom mori, pozreli sme si pamätihodnosti okolia. Na pracovnom stretnutí sme zhodnotili našu dvojročnú prácu, obdŕžali sme kuchársku knihu – náš konečný produkt projektu „ LET´S HAVE A DINNER IN EUROPE“. My sme zase všetkým odovzdali film, ktorý sme natočili v škole.

Posledný večer, keď sa konal záver stretnutia dostali sme certifikáty o účasti na stretnutí. Museli sme sa rozlúčiť s našimi milými partnermi a veru nezostalo ani jedno oko suché. Sľúbili sme si, že naďalej budeme v kontakte cez e-mail, budeme sa navzájom  informovať s novinkami v škole aj v osobnom živote. Snáď sa ešte niekedy stretneme – to boli naše posledné slová na letisku v Adane.

Comenius team

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk