PostHeaderIcon Ocenení žiaci

There are no translations available.

U primátora mesta

Riaditeľstvo našej základnej školy navrhlo na ocenenie u primátora mesta žiačku VII.A triedy Soňu Štoberovú, ktorá úspešne reprezentovala školu v matematických súťažiach. Získala 1. miesto v okresnom kole matematickej olympiády a 1. miesto v okresnom kole matematickej pytagoriády. Úspešná bola aj vo viacerých športových súťažiach. Okrem toho je výbornou a aktívnou žiačkou. Z rúk p. primátora si prevzala ďakovný list, kvietok a 20 eurovú poukážku na nákup v kníhkupectve.

Srdečne jej blahoželáme!

Primátor Rimavskej Soboty ocenil žiačku našej školy

Natália Gažiová

Natália Gažiová je žiačka VII.C triedy ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote. Počas celej školskej dochádzky dosahuje výborné vyučovacie výsledky.

Vzorne reprezentuje školu v prednesových súťažiach na okresných, regionálnych a krajských kolách. Sú to hlavne Hviezoslavov Kubín, kde sa opakovane umiestnila na 1. a 2 mieste v regionálnom kole, Šaliansky Maťko, kde získala 1 a 2 miesto, Timravina studnička – s umiestnením na 1. a 2. mieste, Deň štúrovskej poézie , kde získala 2. miesto. Zapájala sa aj do matematických súťaží a olympiád,  súťaže Mladý záchranár.  Jej veľkou láskou je šport. V cezpoľnom behu mladších žiačok obsadila 1. miesto, v regionálnom kole Malý futbal s družstvom obsadili 2. miesto.

Na Natálku sme veľmi hrdí aj preto, lebo je už  7 – násobnou majsterkou Slovenska v džude a zápasení.

Viceprimátor Rimavskej Soboty ocenil žiačky našej školy

22.6.2017 v obradnej sále Mestského úradu v Rimavskej Sobote viceprimátor Ing. L. Rigo ocenil žiačky našej školy Beatu Fülöpovú a Žofiu Slovákovú za vynikajúce výsledky počas celého štúdia v základnej škole, za reprezentáciu na olympiádach, vo vedomostných a literárnych súťažiach.

V školskom roku 2015/2016 boli primátorom mesta Rimavská Sobota JUDr. Jozefom Šimkom ocenené žiačky Nikoleta Szeplakyová (9.B) a Adriana Maláková (9.C) za úspechy, ktoré dosiahli v súťažiach a olympiádach.

Vzorne reprezentovali našu školu, za čo im ďakujeme.

Bianka Lajgútová – je žiačkou 9. ročníka ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote.

• chemická olympiáda – 4. miesto okresné kolo

Kristína Fülöpová – je žiakou 9. ročníka ZŠ P. Kellnera Hostinského v Rimavskej Sobote. Patrí medzi najaktívnejšie a najúspešnejšie žiačky. Jej silnou stránkou sú krásne a vzácne povahové vlastnosti – úcta, čestnosť, skromnosť, pracovitosť a zodpovednosť. Práve vďaka nim počas školskej dochádzky dosahovala vynikajúce vyučovacie výsledky.
Źiačka úspešne reprezentovala školu v rámci okresu aj kraja vo vedomostných aj športových súťažiach.

• olympiáda zo slovenského jazyka – 1. miesto okresné kolo, 4. miesto krajské kolo
  • dejepisná olympiáda – 1. miesto okresné kolo, úspešná riešiteľka krajské kolo
  • chemická olympiáda – 3. miesto okresné kolo, 7. miesto krajské kolo

RNDr. Anita Antalová
riaditeľka školy

Na prijatie u primátora mesta  JUDr. Šimka a ocenenie boli v školskom roku 2013/2014 navrhnuté dve žiačky:
1. Stanka Sivičeková – za vynikajúcu reprezentáciu školy v literárnych a športových súťažiach, z ktorých najvýznamnejšie sú: 1. miesto v literárnej súťaži Európa v škole a postup do celoslovenského kola, 1. a 2. miesto v zimnom a letnom viacboji všestrannosti, Majsterka Slovenska vo viacboji všestrannosti.

2. Kristínka Sivoková – za vynikajúcu reprezentáciu školy v literárnych a výtvarných súťažiach, napríklad: 1. miesto v komiksovej súťaži: Dobšinského rozprávkový svet, 2. miesto v literárnej súťaži Európa v škole, ocenenie vo výtvarnej súťaži Stratení susedia.

Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko prijal 27.6.2013 na radnici najúspešnejšie detí materských škôl, žiakov základných a stredných škôl mesta. Za vynikajúci prospech a výsledky dosiahnuté v rôznych súťažiach a olympiádach v školskom roku 2012/2013 si prevzali ďakovný list primátora mesta, darčeky a kvety aj žiaci nasej školy: Erika Slováková, Roberta Melišíková.

Rimavskosobotský poslanec Ján Čeman prijal 27. júna na radnici okolo tridsať najúspešnejších detí materských škôl, žiakov základných a stredných škôl mesta. Za vynikajúci prospech a výsledky dosiahnuté v rôznych súťažiach a olympiádach v školskom roku 2011/2012 si prevzali ďakovný list primátora mesta, darčeky a kvety aj žiaci našej školy: