PostHeaderIcon Výstava tekvíc

Pred Sviatkom všetkých svätých si naši predkovia od nepamäti zdobili svoje domovy vyrezávanými tekvicami, ktoré volali Svetlonos. Ich úlohou bolo chrániť ľudí pred zlom.
Každý rok organizujeme výstavu tekvíc, ktorá je ozdobou našej školy a potešením pre oči.
Tekvice či tekvičky sa pod šikovnými rukami rodičov a žiakov premenili na rôzne postavičky s množstvom ozdôb, stužiek a prírodnín. Fantázii sa medze nekladú. A vďaka tomu mohli deti, rodičia, škôlkari, či zamestnanci školy obdivovať najrôznejšie kreácie týchto plodov.

Väčšina mala podobu svetlonosov a hlavne ráno, pri príchode detí do školy, vytvorili v školskom priestore priam čarodejnú atmosféru. Pohľad na vysvietené a vysmiate strašidielka bol tou najkrajšou odmenou.

Touto cestou sa chceme poďakovať žiakom a ich rodičom, za vynaložené úsilie pri vyrezávaní pekných a tvorivých diel.

Už od nepamäti naši predkovia pred Sviatkom všetkých svätých vyrezávali strašidlá z tekvíc, tzv. svetlonosov. Tí ich mali chrániť pred zlými duchmi. Aj  naši žiaci spolu s rodičmi vyrezali niekoľko „strašidiel“.
Ich kreatívne diela sme mohli obdivovať na našej výstavke. Dotvorili  jesennú atmosféru školy. Ďakujeme žiakom a ich rodičom za vynaložené úsilie pri vyrezávaní pekných a tvorivých diel.