PostHeaderIcon Medzinárodný deň školských knižníc

V roku 1999 bol vyhlásený Dr. Blanche Woollsovou, prezidentkou IASL (International Asociacion of School Librarienship) Medzinárodný deň školských knižníc. Pripomína sa každý štvrtý októbrový pondelok.

24.10.2016 si žiaci 2.stupňa na hodinách slovenského jazyka a literatúry pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc  zaujímavými aktivitami.

Žiaci našej školy sa aj tento rok zapojili do 7.ročníka československého projektu Záložka do knihy spája školy. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh.

Žiaci 5. a 6. ročníka vytvorili záložky do knihy, na ktorých ľubovoľnou technikou stvárnia tému československého projektu múdrosť ukrytá v knihách a vymenia si ich s partnerskou školou , konkrétne s Masarykovou ZŠ a MŠ v Krupke  z Českej republiky. Zároveň sa zapojili do výzvy Ministerstva školstva a čítali slovenské ľudové rozprávky.

Žiaci 7.ročníka vytvorili  strom krásnych a zaujímavých myšlienok o knihách.

Žiaci 8.ročníka vytvorili  odporúčania kníh pre kamarátov, spolužiakov, ktoré by si mohli alebo mali prečítať.

Žiaci 9.ročníka vytvorili Knihu spisovateľov a dejateľov Gemera.