PostHeaderIcon Futbalový turnaj o Putovný pohár riaditeľky školy v ZŠ P. Kellnera Hostinského

16.11.2016 sa v telocvični ZŠ P. Kellnera  Hostinského konal už  IX. ročník futbalového turnaja o Putovný pohár riaditeľky školy. ZŠ organizuje turnaj pri príležitosti Dňa študentstva, ktorý si pripomíname 17. novembra. Tento deň je zároveň Dňom boja za slobodu a demokraciu.

Futbalového turnaja sa zúčastnilo 5 družstiev zo základných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta -  ZŠ Š. M. Daxnera, ZŠ  P. Dobšinského, ZŠ M. Tompu a domáca ZŠ P. Kellnera Hostinského.

P. riaditeľka RNDr. A. Antalová privítala všetkých zúčastnených, otvorila turnaj a popriala súťažiacim veľa šťastia. O organizáciu turnaja sa postarali vyučujúci telesnej a športovej výchovy Mgr. Tomáš Pál a Mgr. Ján Valach.

Celý turnaj sa niesol v znamení fair play.

Výsledky futbalového turnaja:
1. miesto: ZŠ P. Kellnera Hostinského – „A“ družstvo
2. miesto: ZŠ Š.M. Daxnera
3. miesto : ZŠ P. Kellnera Hostinského – „B“ družstvo

4. ZŠ P. Dobšinského
5. ZŠ M. Tompu

Keďže futbalisti ZŠ P. Kellnera Hostinského získali putovný pohár trikrát po sebe, ostáva  u nich. Budúci rok bude zabezpečený nový „Pohár,“ o ktorý sa bude znovu bojovať.

Najlepší jednotlivci boli vyhodnotení nasledovne:
Najlepší brankár – Jakub Kovács – ZŠ Š. M. Daxnera
Najlepší strelec – Adam Kurek - strelil 9 gólov ZŠ P. Kellnera Hostinského
Najlepší hráč – Adrián Siviček – ZŠ P. Kellnera Hostinského
Najužitočnejší hráč – Benjamín Zsóri - ZŠ Š. M. Daxnera
Víťazné družstvá dostali pohár, diplom a sladkú odmenu. Naj – hráči dostali diplom a darček. Hosťujúca ZŠ sa postarala o občerstvenie všetkých zúčastnených.  Výborná atmosféra a zdravé súperenie utvrdili organizátorov, že v tradícii budú pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.