PostHeaderIcon FOTO: Deň Zeme v našej škole

There are no translations available.

„Budúcnosť buď zelená  alebo nebuď vôbec žiadna!“

22.apríl  je významný deň pre našu modrú planétu, významný deň pre každého človeka na nej žijúceho. V  tomto  roku  si pripomíname už jeho 47. výročie, lebo po prvýkrát sa oslavoval  22. apríla 1970. Každý  rok si aj my pripomíname tento deň  nielen zeleným oblečením, ale aj rozličnými aktivitami a  zábavným dopoludním na I. stupni našej školy. V úvode dňa si žiaci 4.C triedy s p. uč. Ivaničovou pripravili do školského rozhlasu reláciu s odkazmi pre našu  planétu Zem.

Prváčikovia začali deň  prezentáciami a hádankami o Zemi. Naučili sa pieseň a báseň o Zemi. V pracovných listoch vyfarbovali živú a neživú prírodu. Vytvorili výrobky z odpadových materiálov, vtáčiu búdku, zdobili kvetináče, sadili hrach a modelovali zvieratká z plastelíny.
Druháci mali prezentáciu „Krásy Zeme“, po ktorej viedli diskusiu a maľovali obrázky Zeme. V pracovnom liste z matematiky  „Počítame so Zemou“ a slovenského jazyka „Jarná krása“ vyplňovali tajničky. Využili odpadový materiál z PET vrchnákov a PET fliaš, z ktorých  urobili panáčika, jar, ježka a žabku. V kvíze s názvom ,,Poznaj prírodu“ hádali názvy kvetov, stromov a živočíchov. Na záver dňa vytvorili spoločný plagát „Naša Zem“ a „Slnko“.
Tretiaci mali prezentácie o ochrane životného prostredia, o odpade a potravinovom  reťazci v prírode. Rozprávali sa aj o tom ako trpí príroda a zvieratá vinou človeka. Vypracovali pracovné listy zamerané na tému Zem. Čítali si z knihy „Strom,  ktorý dáva“, ktorú vyjadrili výtvarnou technikou – koláž. Rovnako zhotovili aj plagát „Strom a ročné obdobia“, na ktorý písali odkazy pre našu Zem. Deň ukončili sadením zeleninových semien a v nasledujúcich dňoch budú pozorovať ich klíčenie a rast.
Štvrtáci si zopakovali svoje vedomosti o planéte Zem v prezentáciách a formou pracovných listov. Opisovali živé zvieratká, ktoré si priniesli do školy. Hovorili o kŕmení a starostlivosti o ne. Názornou ukážkou sa dozvedeli ako si vypestovať avokádový strom. Vyrábali hračky z plastových fliaš a z toaletného kotúčika. Zahrali sa na návrhárov oblečenia pre baletky, ktoré tvorili z farebných igelitových vreciek a zhotovili solárnu mikrovlnku. V skupinkách napísali našej planéte odkazy, priania a básne. Súťažili v hádaní hádaniek o zvieratkách a v triedení odpadu. Žiaci 4.C triedy si pripravili vedomostné a športové súťaže v telocvični pre žiakov I. stupňa.  Pripravených bolo 20 stanovíšť súvisiacich s prírodou a jej ochranou.
Rozlúčili sme  sa s odkazom  Nech je každý deň dňom Zeme!

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk