PostHeaderIcon FOTO:Žiaci našej školy vyjadrili úctu padlým vojakom 2.svetovej vojny

There are no translations available.

Pri príležitosti 72. výročia ukončenia 2. svetovej vojny sa uskutočnila vedomostná súťaž Medzníky 2. svetovej vojny. 5.mája si svoje vedomosti zmerali žiaci základných škôl v meste Rimavská Sobota. Dve trojčlenné družstvá našej školy prezentovali svoje vedomosti z oblasti nástupu fašizmu k moci, príprav a vypuknutia druhej svetovej vojny a SNP. Prvé i druhé miesto obsadili žiačky našej školy z 9.C triedy – L.Gazdíková, B.Fülőpová, V.Trnková, K.Ďurianová, A.Farkašová, Ž.Slováková. Tieto žiačky na pietnom akte pri Pamätníku Červenej armády na Námestí M. Tompu položili veniec padlým vojakom, čím vyjadrili vďaku všetkým obetiam vojny v mene mladej generácie za to, že môže žiť v mieri.
 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk