PostHeaderIcon Medové raňajky

Na základe pozitívnych skúseností slovenských včelárov, sa Medové raňajky organizovali aj u nás na ZŠ P. Kellnera Hostinského. Združenie Slovenská včela ich realizuje za podpory lokálnych producentov mlieka, masla od pána Úžika GEMERMILK a.s., pečiva od Miloša Heckela Pekáreň Halič , medu od pána Krokavca.

„Sladké ako med“ také bolo ráno aj v našej škole. Bzučalo to ako v úli. Okrem chutnej maslovej bagetky s medom a pohára čerstvého mlieka, čakalo na deti rozprávanie o včielkach, či oboznámenie sa so včelárskymi pomôckami. Mnohé deti po ochutnávke medovej dobroty prezradili, že ju ochutnali po prvý krát v živote. V každej triede žiaci pracovali ako usilovné včeličky. Pani učiteľky im pripravili rôzne aktivity, pracovné listy, omaľovánky, až po výrobky z papiera, súvisiace so životom včiel. Poslaním tohto dňa bolo podporiť zdravý životný štýl. Už je len na nás všetkých, ako sa med dostane do nášho jedálnička.