PostHeaderIcon 26. september – Európsky deň jazykov

There are no translations available.

26. september je Európsky deň jazykov a oslavuje sa už od roku 2001. Jedným z hlavných cieľov je poukázať na jazykovú rozmanitosť v Európe a podporovať výuku cudzích jazykov. V rámci Európskej únie sa usporiadavajú rôzne akcie vo všetkých krajinách Európy.

Aj v ZŠ Petra Kellnera Hostinského sa Európsky deň jazykov stáva tradíciou.
V tomto školskom roku sme sa zamerali na kreatívnu tvorbu našich žiakov. Po úvodnej školskej relácii a zahrievacom vedomostnom kvíze sme tvorili myšlienkové mapy, hádali jazykové prešmyčky, skúšali jazykolamy v rôznych jazykoch, alebo vymieňali názory na príslovia a porekadlá iných krajín.
Tvorivosť a fantáziu rozvíjali žiaci 5. a 6. roč. pri tvorbe vlastných obrázkových slovníkov na tému MY FAVOURITE VOCABULARY - MOJE OBĽÚBENÉ SLOVÍČKA a žiaci 7., 8. a 9. roč. vytvárali vlastné návrhy prepojenia vlajky vybranej európskej krajiny, jej názvu a pozdravu v danom jazyku. 
Pre rozptýlenie a pohybové vyjadrenie sme použili rôzne známe aj menej známe, ale hlavne obľúbené hry, ako ŽIVÉ PEXESO (Memory game), KUBO VELÍ (Simon says), ZÁBAVNÁ ABECEDA (Spell it loud), DOPLŇOVAČKA (Fill up), VESELÁ KRABIČKA (Funny box), REMESELNÍCI (Craftsmen), ASOCIÁCIE (Association), SPOMENIEŠ SI? (Do you remember?) a pod.

Septembrový Európsky deň jazykov mal u žiakov pozitívny ohlas hlavne preto, že bol aktívny, tvorivý a zároveň zábavný. Prostredníctvom neformálneho učenia sa žiaci dozvedeli a naučili niečo nové.  Sme veľmi radi, že tento deň sa niesol v atmosfére radosti z poznania.

 

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk