PostHeaderIcon Súťaž o prvom kodifikátorovi spisovnej slovenčiny

There are no translations available.

Pri príležitosti 255.výročia narodenia Antona Bernoláka, prvého kodifikátora spisovnej slovenčiny – tzv. bernolákovčiny, sa žiaci našej školy zapojili so súťaže o tejto významnej osobnosti našich národných dejín.

Na dolnej chodbe na paneli boli umiestnené informácie o jeho živote a práci spolu so súťažnými otázkami. Spomedzi 47 správnych odpovedí boli vyžrebovaní nasledovní žiaci, ktorí si z rúk p. riaditeľky prevzali pochvalné listy a pekné vecné ceny:

 

Žofia Pálová – 7.B, Viktória Zenglerová – 7.A, Adriana Holíková – 8.A, Laura Dávidová – 8.C, Gabika Damašková – 9.B, Pavel Keľo – 9.C.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk