PostHeaderIcon Lyžiarsky výcvik

V termíne od 29.1. – 5. 2. 2018 absolvovali žiaci druhého ročníka lyžiarsky výcvik s dennou dochádzkou.
V pondelok ráno bola školská chodba, okrem žiakov, plná lyží, lyžiarok a nedočkavých druhákov, ktorí sa snažili nič nezabudnúť.

Autobus nás odviezol do lyžiarskeho strediska Kokava – Línia, kde začalo naše päťdňové dobrodružstvo. Privítalo nás netypické, teplé počasie, ktoré sa, našťastie, v priebehu nasledujúcich dní umúdrilo.Pod vedením inštruktorov – učiteľov 2. stupňa, sa malí lyžiari rozdelili do štyroch družstiev. V jednom boli lyžiari, v ďalších troch boli žiaci, ktorí sa s lyžami len zoznamovali. Niektorí, smelší, to zvládli veľmi rýchlo. Výstupy do kopca boli náročné a vlek ich lákal stále viac. A možno práve  chuť vyskúšať si aj jazdu na vleku deti motivovala a v posledný deň už aj najväčší bojkovia premohli svoj strach a zvládli jazdu na vleku a, samozrejme, aj dole kopcom.

Posledný deň sme sa lúčili s rozprávkovou, zimnou krajinou, zasypanou čerstvým snehom. Možno aj to bola odmena za skvelé výkony malých lyžiarov, ktoré si zaslúžia pochvalu.