PostHeaderIcon Svetový deň boja proti AIDS

1.december – je Svetový deň boja proti AIDS. Ľudia na celom svete si pripomínajú nebezpečenstvo prenosu tohto nevyliečiteľného vírusového ochorenia a zoznamujú sa s možnosťami prevencie.

V tento deň sa na vyjadrenie podpory a spolupatričnosti s celosvetovou kampaňou rozdávajú červené stužky, ktoré sú medzinárodným symbolom boja proti tejto smrteľnej chorobe.

Aj naša škola sa  pripája k tejto  celosvetovej kampani, ktorá sa každoročne koná od roku 1988. Zapojili sme sa do výtvarnej súťaže Pohľadnica pre červené stužky, s touto problematikou a filmom Anjeli nás oboznámili naši učitelia na hodinách etickej výchovy, naši deviataci sa v piatok vydali do ulíc nášho mesta, kde náhodným okoloidúcim pripínali červené stužky s vysvetľovaním ich významu a v piatok počas veľkej prestávky vytvorili žiaci  v telocvični našej školy živú červenú stužku.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)