PostHeaderIcon Svetový deň boja proti AIDS

There are no translations available.

1.december – je Svetový deň boja proti AIDS. Ľudia na celom svete si pripomínajú nebezpečenstvo prenosu tohto nevyliečiteľného vírusového ochorenia a zoznamujú sa s možnosťami prevencie.

V tento deň sa na vyjadrenie podpory a spolupatričnosti s celosvetovou kampaňou rozdávajú červené stužky, ktoré sú medzinárodným symbolom boja proti tejto smrteľnej chorobe.

Aj naša škola sa  pripája k tejto  celosvetovej kampani, ktorá sa každoročne koná od roku 1988. Zapojili sme sa do výtvarnej súťaže Pohľadnica pre červené stužky, s touto problematikou a filmom Anjeli nás oboznámili naši učitelia na hodinách etickej výchovy, naši deviataci sa v piatok vydali do ulíc nášho mesta, kde náhodným okoloidúcim pripínali červené stužky s vysvetľovaním ich významu a v piatok počas veľkej prestávky vytvorili žiaci  v telocvični našej školy živú červenú stužku.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk