PostHeaderIcon Lesná družina

Grantový program Športujem rád a bezpečne je program zameraný na podporu projektov, ktoré súvisia s bezpečným športovaním, ale aj zdravým životným štýlom detí a mladých ľudí na Slovensku. Tento grantový program podporovaný z nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovne Kooperativa, realizuje Nadácia pre deti Slovenska už od roku 2015.

Práve v tomto grantovom programe uspelo i občianske združenie artRIS z Rimavskej Soboty, ktoré je zakladateľom Eko klubu Oáza v Nižnej Pokoradzi.

Hlavným zámerom projektu „Lesná družina“ je žiakom prvého stupňa spestriť čas strávený v družine formou pohybu a športovaním v prírode. Žiaci sa po vyučovaní presunú do družiny v prírode, kde svoj čas vyplnia pohybom, rozhovormi na rôzne témy týkajúce sa životného prostredia, bezpečnosti pri športovaní v prírode, doučovania alebo hrania sa na ihrisku pri klubovni. Na jar pre deti vybudujeme terasu ku klubovni, ktorá im poslúži na učenie sa, diskusie, oddych alebo ako ekoučebňa. Pri pohybovej zložke budú mať na výber rôzne športy, v ktorých si môžu vylepšiť fyzickú kondíciu. Pri diskusiách a prechádzkach v lese sa deti naučia a dopĺnia si informácie o faune a flóre.

Pri návšteve Oázy deti budú sprevádzané s rozprávkovou rodinou škriatkov a víl, ktorej členovia sú aktivisti o.z. artRIS a odborníci z oblasti ekológie, životného prostredia, športu a prírodného staviteľstva.

Do tohto projektu sa zapojila aj naša škola !

V pondelok popoludní deti z Hviezdičkovej triedy navštívili Eko klub Oáza. Privítali ich dedko, babka a štyri víly (predstavujúce štyri ročné obdobia JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA). Po zoznámení sa deti premiestnili na lúku, kde ich víla LETA premenila za svojich pomocníkov – škriatkov. Potom už škriatkovia pomáhali vílam hľadať a rozlúštiť jednotlivé indície. Škriatkovia boli veľmi šikovní, pozorne hľadali a zapájali sa do diskusie s vílami. Putovali lúkou, prekonávali rôzne prírodné prekážky, spoznávali stromy, kŕmili vtáčiky v lese a svoje putovanie ukončili pri strome, kde nabudúce budú stavať svoje domčeky z prírodných materiálov. Po skončení sa vrátili k babičke, ktorá pre nich pripravila bylinkový čaj a sladký koláčik.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk