PostHeaderIcon 22.marec - Svetový deň vody

Voda je  základom  každého života. Zaslúži si našu úctu a pozornosť. 22.marec -Svetový deň vody je sviatok, ktorý nám pripomína význam vody pre život na Zemi.

Každým rokom si aj naša škola pripomína tento deň v symbolickom modrom oblečení. My sme si ho  pripomenuli rôznymi aktivitami a zábavnými činnosťami v jednotlivých ročníkoch na I. stupni našej školy.

Prváci sa o vode dozvedeli prostredníctvom prezentácií. Líčka si ozdobili kvapkami, vyrábali vlastnú papierovú kvapku a odznak na tričko. V skupinách tvorili  kolobeh vody v prírode. Spoločne vytvorili ,,Zlatú rybku“, pri ktorej si každý niečo zaželal.Za pekného počasia sa vybrali na vychádzku do prírody okolo Rimavy.

Druháci si pripomenuli dôležitosť vody prezentáciami  a besedou o vode. Využili metódu brainstorming na tému ,,Ako môžu deti ušetriť vodu“. Nakreslili kolobeh vody a vypĺňali pracovné listy. Na školskom dvore kreslili farebnými kriedami vodné prostredie.

Tretiaci si pútavými prezentáciami, kvízmi a  pracovnými listami priblížili význam vody pre človeka. Prostredníctvom internetu vyhľadávali informácie o vode a tvorili mapu mysle. Po rozhovore o zdravom pitnom režime sa osviežili 100% ovocným džúsom. Maľovali rôzne podoby vody a vyrobili si záložku do knihy.

Štvrtáci si pozreli poučný videofilm ,,Úprava vody“ a zaujímavé prezentácie. Svoje vedomosti uplatnili v pracovných listoch s touto tematikou. Vyrobili si odznak v tvare kvapky. Za slnečného počasia kreslili na asfalt odkazy pre našu rieku a tematiku vody.

Pre žiakov I. stupňa si triedy 2.B a 4..A pripravili 19 stanovíšť so zaujímavými pokusmi, aktivitami a športovými súťažami o vode. Tak ako po iné roky aj tento Deň vody bol pre všetkých žiakov nezabudnuteľným zážitkom.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk