PostHeaderIcon Marec- mesiac knihy

„ Knihy sú otvorené dvere do čarovného sveta“

Už tradične sa mesiac marec spája nielen s príchodom jari, ale je aj mesiacom knihy. Krásu kníh a čítania sme si na 1. stupni priblížili rôznymi aktivitami.

Žiaci 2.- 4. ročníka navštívili Knižnicu Mateja Hrebendu, kde im teta knihovníčka pripravila zaujímavé besedy. Žiaci sa zapojili aj do akcie Daruj knihu knižnici. Prinesené knihy potešia ďalších čitateľov . Možno to budú aj prváci, ktorých čoskoro čaká pasovačka za čitateľov knižnice.

Aktivita Tretiaci čítajú prvákom a Druháci čítajú prvákom. Žiaci sa stretli pri spoločnom čítaní rozprávok O troch prasiatkach, O psíčkovi a mačičke a Jarná záhrada.

Tretiaci a štvrtáci si prečítali knihy Danka a Janka, Hľadám si lepšiu mamu a spoznávali aj kúzlo ľudových rozprávok. Ilustrácie ku knihe Danka a Janka spestria priestory knižnice Mateja Hrebendu.

Radosť zo zamenených kníh mali žiaci tretích ročníkov, ktorí si pripravili spoločnú knižnú burzu.

Žiaci 2.C sa zapojili do čitateľského projektu Orava „Kniha- môj kamarát“.