PostHeaderIcon Spoznali sme Kremnicu ...

Štvrtáci a tretiaci v posledný aprílový deň navštívili zlaté banské mesto KREMNICU. Program bol bohato naplnený.

Hneď po príchode sme si vypočuli históriu mesta a odhalili krásy múzea. Po krátkej prestávke nás pán sprievodca povodil veľmi pekným námestím a predstavil skvosty mesta, napr. 22m vysoký morový stĺp s 54 sochami alebo rodný dom husľového virtuóza Petra Michalicu. Prešli sme uličkou, v ktorej sa každoročne koná festival zábavy a humoru. Žiaci za správne odpovede v hre „Spoznávajme Kremnicu“ získavali pozlátené Jánošíkove dukáty. Najpríťažlivejšia časť exkurzie bola pre všetkých návšteva mincovne, kde žiaci videli „naživo“ razenie strieborných a zlatých mincí.    V druhej časti mincovne mohli žiaci vidieť historické raziace stroje na ručný pohon.

Na záver dňa sa žiaci odetí do ochranných plášťov a prilieb s čelovkami vybrali na tajomnú a dobrodružnú prechádzku časom v štôlni Andrej. Všetci si okrem suvenírov odniesli „batoh“ plný zážitkov a nových informácií.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk