PostHeaderIcon Spoznali sme nového slávika...

V stredu popoludní pred veľkonočnými prázdninami naši žiaci 1.stupňa sa predviedli v speváckej súťaži SLÁVIK SLOVENSKA 2019.

Bola to prehliadka najkrajších slovenských ľudových piesní. Porota si vypočula „Páslo dievča pávy. Tota Heľpa. Ej rozmarín“ a mnohé ďalšie piesne. Z 35 žiakov spievajúcich v školskom kole boli najlepší:

1.miesto BIBIANA KIŠÁKOVÁ z 3.A s piesňou „Zasiala som bobovníka“

2.miesto  DOMINIKA KOVÁČOVÁ z 3.A s piesňou „Páslo dievča pávy“

3.miesto  LUCIA KEREKEŠOVÁ z 1.B s piesňou „Tota Heľpa“

3.miesto  NICOLAS BERKI z 3.A s piesňou  „Keď som išiel cez Bystricu“

Porota sa rozhodla oceniť aj troch žiakov 4.ročníka za pekný spevácky prejav:  Viktor Vontorčík 4.B, Dávid Králik 4.A,  Jakub Vysokai 4.A.  Malú pozornosť si prevzali všetci súťažiaci. SRDEČNE BLAHOŽELÁME !!!

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk