PostHeaderIcon Spoznali sme nového slávika...

V stredu popoludní pred veľkonočnými prázdninami naši žiaci 1.stupňa sa predviedli v speváckej súťaži SLÁVIK SLOVENSKA 2019.

Bola to prehliadka najkrajších slovenských ľudových piesní. Porota si vypočula „Páslo dievča pávy. Tota Heľpa. Ej rozmarín“ a mnohé ďalšie piesne. Z 35 žiakov spievajúcich v školskom kole boli najlepší:

1.miesto BIBIANA KIŠÁKOVÁ z 3.A s piesňou „Zasiala som bobovníka“

2.miesto  DOMINIKA KOVÁČOVÁ z 3.A s piesňou „Páslo dievča pávy“

3.miesto  LUCIA KEREKEŠOVÁ z 1.B s piesňou „Tota Heľpa“

3.miesto  NICOLAS BERKI z 3.A s piesňou  „Keď som išiel cez Bystricu“

Porota sa rozhodla oceniť aj troch žiakov 4.ročníka za pekný spevácky prejav:  Viktor Vontorčík 4.B, Dávid Králik 4.A,  Jakub Vysokai 4.A.  Malú pozornosť si prevzali všetci súťažiaci. SRDEČNE BLAHOŽELÁME !!!