PostHeaderIcon Škola v prírode 2019

There are no translations available.

Týždeň plný zážitkov, poznania a turistiky zažili naši štvrtáci v Tatrách. Od 13. do 17.mája 2019 tam totiž naša škola organizovala Školu v prírode. Práve tatranská príroda, jej krásy a zaujímavosti nás presvedčili o mieste vhodnom na tento pobyt.

Počas piatich dní a za rôzneho počasia sme absolvovali turistické trasy na Štrbské pleso, Popradské pleso, Hrebienok i množstvo prechádzok priamo v Tatranskej Lomnici.

Jedno popoludnie nám obohatil horský vodca, nosič i záchranár v jednom Martin Matúšek, ktorý zaujal deti pútavým rozprávaním o svojej práci a zodpovedal zvedavé otázky možno budúcich záchranárov.  Na nasledujúci deň, pri zostupe k Rainerovej chate, bolo veľkým prekvapením stretnutie s ujom Martinom, kedy sme ho zastihli priamo pri práci horského nosiča po boku s verným pomocníkom psom Brumkom.

Večerné chvíle deťom spestrovali animátori Milan, Michal a Kamila. V útulnom penzióne Encián, v ktorom sme boli ubytovaní, sme sa stretli s úžasným personálom. Staral sa o naše pohodlie a výbornou stravou ulahodil aj naslabším „papkáčom“. Nielenže bol útulný, ale aj na výbornom mieste, z ktorého sme mohli podnikať naše potulky krásnou prírodou.

Krásne na tom všetkom bola nielen príroda našich veľhôr, ale aj šťastné tváre a nezabudnuteľné zážitky našich štvrtákov.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk