PostHeaderIcon Pečenie palaciniek so VI. B triedou

Kto by nemal rád palacinky? Tvarohové, lekvárové, orechové či plnené čokoládovým krémom, s ovocím, so šľahačkou a poliate čokoládou. Žiaci VI. B triedy milujú palacinky. Preto sa veľmi tešili, keď sa zúčastnili na pečení palaciniek na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Rimavskej Sobote 12. júna 2019.

Po príchode, vo vestibule školy, nás privítala pani majsterka odborného výcviku a zaviedla nás do cvičnej kuchyne. Tu na nás čakali študenti, študujúci v odbore kuchár, ktorí prichystali občerstvenie a pripravili materiály na prípravu a pečenie palaciniek. Chvíľu sme prezreli krásne zariadenie kuchyne, kde sa študenti učia variť a pripravovať jedlá, keď prišla pani Markéta Hrubešová, česká herečka, modelka, moderátorka a autorka kuchárskych kníh. Príjemne sme sa porozprávali a potom sa začalo pracovať. Vytvorili sa pracovné skupiny a pod vedením pani Hrubešovej sa začalo pracovať. Po príprave cesta študenti začali piecť palacinky. Upečené palacinky naplnili plnkou a žiaci ich všetky zjedli.

Po dvoch hodinách práce sme do školy odchádzali spokojní a šťastní, s plnými žalúdkami, obohatení o zážitky z pečenia palaciniek a zo stretnutia so študentmi školy aj s pani Markétou Hrubešovou.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk