PostHeaderIcon Stretnutie generácií

9.september 2019,  Sereď, Múzeum holokaustu.  Smutný, upršaný, septembrový deň.

Pamätný deň venovaný obetiam holokaustu na Slovensku mal tento rok zvláštnu atmosféru. Napriek smutnému výročiu, ktorým si každoročne pripomíname prenasledovanie a perzekúciu našich židovských spoluobčanov počas II. svetovej vojny, bol tento deň niečím výnimočným. V Múzeu holokaustu v Seredi sa konalo jedinečné Stretnutie generácií. Stretnutie s tými, ktorí prežili prenasledovanie, diskrimináciu, deportácie a mali šťastie. Unikli vlastnej smrti. Bolo srdečné, milé, plné spomienok  na svoje detstvo, mladosť, na svoj život... Určite nezabudneme.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk