PostHeaderIcon Exkurzia Podbrezová

There are no translations available.

Posledný vyučovací deň pred jesennými prázdninami si naši siedmaci spríjemnili exkurziou do Železiarní v Podbrezovej. V hutníckom múzeu sa zoznámili s históriou železiarní, ich vývojom a produktmi výroby.

Mali možnosť zapojiť sa do výroby železných rúr z recyklovaného železa priamo v priestoroch závodu ( valcovňa a ťaháreň ), oblečení v pracovných plášťoch a ochranných prilbách. Po prehliadke závodu pokračovali návštevou miestneho gymnázia a SOŠ, kde ich zaujalo najmä materiálno-technické vybavenie škôl. S Podbrezovou sa rozlúčili a pokračovali v ceste do Kynceľovej pri Banskej Bystrici, kde si v Slovenskom múzeu máp vypočuli prednášku o vzniku, tvorbe a druhoch máp. Zavŕšením exkurzie bol voľný čas strávený v ESC BB.

 

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk