PostHeaderIcon PRVÁCI NA ĽADE...

V týždni od 10.2. do 14.2. sa 47 prváčikov zúčastnilo korčuliarskeho kurzu. Ten sa začal pod vedením trénera Mgr. Tomáša Lentovského, a triednych pani učiteliek Mgr. Andrey Oravcovej, Mgr. Jany Kurekovej, Mgr. Adriany Hriňovej a Mgr. Martiny Nôtovej.

Pri výcviku každý deň pomáhala aj pani asistentka Dana Antalová. Hneď ráno sa žiaci pripravili, prezliekli do otepľovačiek. Autobusom sme sa premiestnili na Zimný štadión v našom meste a výcvik sa začal. Pri obúvaní korčúľ nám pomáhali aj rodičia. Im patrí ĎAKUJEME!

Žiaci boli rozdelení do skupín, kde si osvojili svoje korčuliarske techniky. Nekorčuliari sa zo začiatku oboznamovali s ľadom a potom sa už len pomaly zo dňa na deň zdokonaľovali spolu s korčuliarmi. Niekedy nastali aj chvíľky únavy, ale tie sa rýchlo prekonali. Nechýbali rôzne prekážky a zábavné hry. Na ľade sa žiakom veľmi páčilo. Neodradili ich ani pády počas prvých dní. Ich rozžiarené očká a úsmev na tvári prezrádzali radosť z korčuľovania. Päť dní ubehlo veľmi rýchlo. Posledný deň výcviku boli žiaci za svoju snahu odmenení korčuliarskou medailou, ktorú im odovzdal inštruktor Tomáš. Veríme, že korčuľovanie chytí všetkých za srdiečko, a budú korčuľovať aj naďalej.