PostHeaderIcon Deň zdravej výživy

There are no translations available.

16. október, Svetový deň výživy, vyzýva k zdravému stravovaniu sa.

Výživa je významný faktor životného štýlu, ktorý ovplyvňuje zdravie. Poskytuje nielen krytie základných potrieb energie a jednotlivých živín potrebných pre život, ale taktiež je spojená s emóciami, často aj s pocitom uspokojenia. Výživa sa spoločne s fyzickou aktivitou a genetickou dispozíciou podieľa na výslednom výživovom stave jedinca.

Tento rok je výnimočný. Je iný ako ostatné, čo sa prejavilo aj na našom každoročnom Dni zdravej výživy. Napriek tomu, že náš deň nemohol prebehnúť tak, ako sme boli naň zvyknutí, žiakom 7. ročníka sa podarilo naplniť ich prvé tri vyučovacie hodiny zaujímavými aktivitami. Netradičná výučba sa začala vypočutím 12 jednoduchých krokov, ako zlepšiť kvalitu stravovania. Počas prvej vyučovacej hodiny mali žiaci možnosť  vyrobiť si vlastný plagát a ovocné či zeleninové misy rôznymi výtvarnými technikami. Druhá vyučovacia hodina sa niesla v znamení hádanok, osemsmeroviek a zoraďovačiek na tému ľudské telo. Tretia vyučovacia hodina slúžila na vytvorenie potravinovej pyramídy a na porovnanie správnej a nesprávnej životosprávy.

Ostatní žiaci majú možnosť vidieť výsledky práce a kreativity siedmakov na prízemí II.stupňa.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk