PostHeaderIcon Deň vody na našej škole

There are no translations available.

Svetový deň vody je oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si celý svet každoročne pripomína 22. marca. Svetový deň vody aj v roku 2021 ovplyvňuje pandemická situácia s ochorením COVID-19.Napriek tomu sme si ho aj my na I. stupni pripomenuli symbolickým modrým oblečením a rôznymi aktivitami.

V dopoludňajších hodinách si pani učiteľky v triedach pripravili prezentácie o vode, vďaka ktorým žiaci získali nové informácie o význame vody pre život, prečo a ako chrániť vodu v každodennom živote. Dozvedeli sa o krajinách, ktoré trpia nedostatkom vody ako aj o význame pitného režimu pre každého z nás. Získané vedomosti si mohli overiť pri plnení úloh v pracovných listoch.

Prváci si vytvorili čelenky s kvapkou vody a kvapkové  medaile. Urobili si pokus ,,dúhová voda“, vypĺňali pracovné listy a kreslili na školskom dvore farebnými kriedami v spreji.

Druháci začali deň prezentáciami  o vode, pustili si video ,,Cestovanie s kvapkou“ a svoje vedomosti si preverili na pracovných listoch. Na výkresy maľovali kvapky. Do malých papierových kvapiek písali všetko o vode (metódou brainwritingu) a na plagát  z malých kvapiek vytvorili jednu veľkú kvapku.

Tretiaci si pozreli prezentáciu  s kvízom zameraným na využitie vodnej energie a vypracovali si pracovné listy. Vytvorili ,,Dážď prianí a želaní“ do ktorého vpisovali svoje priania a želania vode do kvapiek.

Štvrtáci plnili úlohy v pracovných listoch a tieňovali kvapky odtieňmi modrej farby. Pohrali sa aj so slovnými druhmi a gramatickými kategóriami s témou,, Voda“ a násobili v kvapkách vody.

Žiaci 4.B si pre všetkých žiakov I. stupňa pripravili na školskom dvore 15.stanovíšť. Žiaci si mohli svoje športové zdatnosti overiť pri prenášaní a prelievaní vody, drepoch a behu s vodou ako aj vodnej streľbe a lovení z nádoby. Radosť a zvedavosť na tvárach detí sme mohli vidieť aj pri vodných pokusoch, ktoré predvádzali štvrtáci mladším kamarátom. Pozorovali plávajúce vajíčko a kresby. Vyskúšali si triky s korením a saponátom, so sviečkou a balónom, sviečkou a pohárom. Zaujímavé bolo stavanie veže z cukru a sledovanie ako farebná voda preniká do kociek. Žiaci s úžasom pozorovali ako sa dajú  vytvoriť ,,lávové bubliny“. Pri týchto zaujímavých pokusoch si žiaci rozšírili vedomosti o vode. Každá trieda dostala bublifuk a hneď si zasúťažili v chytaní bublín.

Deň vody sa nám vydaril a všetkým sa páčil. Uvedomili sme si, že aj keď sa nám voda zdá taká obyčajná, predsa je vzácna a  bez nej by nebol život.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk