PostHeaderIcon Fasiangy na Gemeri

There are no translations available.

FAŠIANGY- symbol veselosti, zábavy, hodovania.
Je to obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy. Sú prechodom medzi zimným a jarným obdobím. Počas fašiangov prevláda bujará zábava, organizujú sa svadby a zabíjačky. Posledný štvrtok pred koncom fašiangov sa v minulosti nazýval aj tučný štvrtok. Končia sa pochovávaním basy. Počas tohto obdobia sa premenili aj chodby prvého stupňa našej základnej školy.

Gemersko – malohontské osvetové stredisko

v Rimavskej Sobote každoročne vyhlasuje výtvarnú súťaž s témou fašiangov pod názvom „Fašiangy na Gemeri a Malohonte“. Okrem krásnej fašiangovej výzdoby sa deti na hodinách výtvarnej výchovy svojimi prácami zapojili do vyhlásenej výtvarnej súťaže. Do školského kola sa zapojili žiaci 1.A, 2.A, tretiaci, a žiaci 4.B triedy.
Do regionálneho kola postúpili práce týchto žiakov:
Michal Slanina 1.A
Tomáš Gomory 1.A
Melisa Antony 2.A
Karin Makšiová 2.A
Miroslav Dono 3.A
Andrej Bancik 3.A
Lukáš Brezovický 3.B
Melisa Antony 2.A
Matej Pál 4.B
Srdečne im blahoželáme a želáme veľa šťastia v regionálnom kole.

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk