PostHeaderIcon Čítam, čítaš, čítame

There are no translations available.

„BEDA NÁRODU, KTORÝ NEČÍTA“ Matej Hrebenda

V duchu tohto hesla sme dňa 21.2. zrealizovali pre žiakov 1.stupňa tematický deň
„ čítam, čítaš, čítame“, ktorý bol zameraný na čitateľskú gramotnosť žiakov.
V jednotlivých ročníkoch pani učiteľky zrealizovali aktivity, kde hravou formou, didaktickými aktivitami čítali a pracovali s knižkami.

Naši prváci putovali Z rozprávky do rozprávky. Na základe indícií spoznávali rozprávky a rozprávkové postavičky. Pomocou včielky BeeBot ich vyhľadali na hracom pláne. Kocúrovi v čižmách pomohli splniť úlohy z čarovného kolesa. S Popoluškou triedili slová do misiek. Prečítali si maľovanú rozprávku Medovníkový domček. Spoločne vytvorili maľované leporelo s rozprávkou O Červenej čiapočke. Pri príbehu o Pampúšikovi si žiaci pripomenuli Fašiangy, tradície a tiež tradičné jedlo pampušky, na ktorých si aj pochutnali. Deti si predstavili prinesené knihy a časopisy, oboznámili sa s pojmami autor, názov, ilustrátor, poézia, próza.Druháci sa celý deň venovali rozprávke Červená čiapočka. Po prečítaní rozprávky si pozreli prezentáciu, kde museli plniť rôzne úlohy, aktivity, pracovali v pracovnom liste, zahrali si hru „Ak niekto povie, že“. Spravili si záložku do knižky a každý žiak si vytvoril svoje vlastné leporelo O červenej čiapočke. Tretiaci si pozreli prezentáciu o Matejovi Hrebendovi. Čítali príbeh Ako kapor ulovil orla s prerušovaním a žiaci dopĺňali text. K prečítanému vytvorili ilustrácie. Rozprávali sa ,ako sa správať ku knihe. Hrali hru Prečítaj a urob.Naši najstarší žiaci štvrtáci sa celý deň venovali povestiam o slovenských hradoch. Počúvaniu a čítaniu s porozumením. Predstavili si slovenských detských spisovateľov a ich knižky. Vytvorili komix, leporelá, k prečítaným povestiam o Fiľakovskom hrade, Štiavnickom zámku. Tvorili príbehy, urobili výstavu svojich kníh pod názvom „NAJ KNIHA“. Hrali rôzne didaktické hry zamerané na čítanie, hrali hru behavé čítanie, literárny kvíz, skupinové súťaže.
Veríme, že týmto tematickým dňom sme v našich deťoch vzbudili lásku ku knihe a čítaniu

 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)

Táto webová stránka používa cookies, za účelom zlepšenia funkčnosti stránky pri poskytovaní našich služieb a štatistiky návštev. Zobrazením našej stránky súhlasíte s používaním súborov cookies a zvoľte možnosť „Súhlasím“. Viac informácií o cookies a ako ich zmazať, nájdete na stránke Bližšie info o cookies.

Súhlasím s používaním cookies na týchto stránkach.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk