PostHeaderIcon Gaštanová jeseň

Každoročne v mesiacoch september a október sa žiaci našej školy zapájajú do zberu gaštanov. Tie slúžia nielen ako potrava pre lesné zvieratá, ale využívajú sa i do mnohých liečiv.

Šikovné ruky našich žiakov I. stupňa vyzbierali 250 kg týchto hnedých plodov.
Všetci žiaci, ktorí sa zapojili do zberu, dostali vo štvrtok 25.11. sladkú odmenu.

Mená najšikovnejších:

1. miesto – Samuel Bednář 3.A
2. miesto – Tamara Uhrinová 4.C
3. miesto – Richard Šilák 2.B
4. miesto – Nataly Golianová 4.A
                    Lenka Balážová 1.B
5. miesto – Ema Kalászová 3.B
                    Patrik Kamenský 4.B
6. miesto – Lukáš Pavlík 2.C

Ďakujem všetkým žiakom, ktorí sa do zberu zapojili.

RNDr. Anita Antalová

PostHeaderIcon Jazykový Wocabee šampionát 2021

Naša škola je víťazom okresného kola Jazykového WocaBee šampionátu!
Žiaci triedy 5. C angličtina získali prvenstvo v precvičovaní slovnej zásoby v okresnom kole súťaže a postupujú do krajského kola.

V októbri sa žiaci našej školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu.
Jedná sa o tretí ročník súťaže v učení slovíčok cudzieho jazyka, v ktorom medzi sebou súperia študenti
všetkých cudzích jazykov od základných škôl až po gymnáziá, a to nielen na
Slovensku, ale aj v susednej Českej republike.
Šampionát prebieha výhradne online, v inovatívnej aplikácii na učenie cudzích slovíčok s názvom WocaBee.

Celkovo sa do súťaže zapojilo celkovo takmer 60 000 žiakov.
V našom okrese sa najusilovnejšími žiakmi stali žiaci našej školy, gratulujeme triede: 5. C angličtina,
ktorú vedie p. uč. Lennerová. Žiaci získali prvenstvo vďaka tomu, že v súťažnom období 20.10. - 29.10.2021
nahrali denne v priemere 1012 bodov (tzv. WocaPoints) na žiaka.
Žiaci v aplikácii získavajú body iba za správne odpovede pri precvičovaní slovíčok.
Vďaka tomu, že podali skvelý výkon, sa stali okresnými WocaBee šampiónmi a zaslúžene postupujú do krajského kola,
ktoré začína 3.11. a končí 12.11.2021.

Držme našim žiakom palce, aby boli úspešní aj naďalej a prebojovali sa svojou usilovnosťou
až do česko-slovenského finále Jazykového WocaBee šampionátu.

PostHeaderIcon Tekvičková výzdoba

Aj tento školský rok ozdobili prvý stupeň našej školy krásne tekvičky a strašidielka. Táto tradícia pochádza zo starodávneho keltského sviatku . Hovorí sa, že Kelti týmto sviatkom oslavovali ukončenie leta a začiatok zimy. Bol to podľa nich sviatok, ktorému ďakovali za úrodu. A my ďakujeme všetkým šikovným deťom a ich rodičom za kreatívne výtvory a spríjemnenie atmosféry blížiacich sa sviatkov.

Read more...