PostHeaderIcon Finančná gramotnosť

Spoločnosť MetLife s odbornou pomocou organizácie JA Slovensko, n.o. zrealizovala  v našej škole od polovice apríla do konca mája vzdelávací program JA Základy podnikania. Zúčastnili sa ho žiaci 5. A a 6.C triedy. Počas piatich dvojhodinových stretnutí absolvovali žiaci päť tém: Peniaze, Organizácia, Manažment, Výroba a Marketing. Hravou aktívnou formou učenia, prezentáciami a diskusiami sa žiaci oboznámili so základnými ekonomickými pojmami. Bola im vysvetlená história peňazí, princíp toku financií z a do rozpočtu, význam a dôležitosť rozumného hospodárenia. Založením vlastnej fiktívnej firmy spoznávali žiaci zdroje a rozhodnutia nevyhnutné pre založenie a úspešné fungovanie podniku. Taktiež získali informácie o spôsobe výberu zamestnancov, sami boli účastníkmi výberového konania a v neposlednom rade si silu marketingu  uvedomili i tým, že vymýšľali reklamu , ktorou svoju firmu propagovali.

Po absolvovaní vzdelávacieho programu dostal každý žiak certifikát.