PostHeaderIcon Týždeň zdravej výživy 2016

Zdravie je jednou z najdôležitejších vecí v živote človeka. Možno si to mnohí neuvedomujú, ale do veľkej miery ho majú vo vlastných rukách a to tým, čo konzumujú. Naša škola sa preto rozhodla zorganizovať pri príležitosti Dňa zdravej výživy tematický týždeň. V pondelok 10.10.2016 si žiaci vypočuli rozhlasovú reláciu o tom, prečo a ako je dôležitá správna strava, a ako sa správne stravovať.

Žiaci siedmeho ročníka sa počas tohto dňa venovali zostavovaniu 3D potravinovej pyramídy so zameraním na význam obilnín, pečiva a cestovín v jedálničku človeka. Okrem toho sa stali malými reklamnými agentúrami a tvorili reklamné plagáty pre slovenskú bryndzu v rámci témy "Značka kvality SK".

Popri činnosti bola vyhlásená súťaž o najaktívnejšieho žiaka triedy a o najlepšiu reklamu. Výsledky boli vyhlásené v utorok 11.10.2016 a výhercovia odmenení. Výstavu prác bolo možné vidieť vo vestibule školy od 10.10.2016 – 14.10.2016.